Hej!
Jestem Karolina i moje dwie największe pasje w życiu, to sport i psychologia. Z tego połączenia powstała według mnie najwspanialsza mieszanka na świecie – psychologia sportu. To właśnie ta ścieżka rozwoju jest dla mnie najbardziej fascynującą ze wszystkich możliwych.
Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku psychologia stosowana. Zrealizowałam dwa moduły specjalizacyjne: psychologię rehabilitacji oraz psychologię sportu we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Moja praca magisterska była poświęcona psycholingwistyce.
Do tej pory pracowałam jako psycholog sportowy na obozach piłkarskich organizowanych przez Fundację Polish Soccer Skills.
Z rzeczy nieoczywistych: kocham lody i nie lubię pizzy. W wolnych chwilach biegam i jeżdżę na rowerze, a dla obejrzenia meczu siatkówki mogłabym poświęcić naprawdę wiele. Czytam, spaceruję, (tak jak wielu z nas) czasem lubię pooglądać filmiki na Youtube.
Uwielbiam się uczyć i pragnę zdobywać wiedzę na wielu płaszczyznach. Swoją pracę chciałabym opierać na podejściu poznawczo-behawioralnym. Fascynuje mnie także ludzki mózg i mechanizmy nim rządzące.
Czym jest dla mnie sport? Jest pasją, bez której nie wyobrażam sobie mojego życia.
Kim jest dla mnie sportowiec? To człowiek, podkreślam CZŁOWIEK, który tak jak każdy z nas może czasem mieć gorszy dzień i potrzebować pomocy, żeby móc rozwinąć swój potencjał. To ktoś, kto nie boi się ryzykować, ale także ktoś, kto jest w stanie przyznać się do błędu i wyciągnąć z niego wnioski. To ktoś, kto ma własne ambicje i cele, ale nie zawsze nadarzają się okoliczności, które sprzyjają ich realizacji. To ktoś, kto codziennie musi mierzyć się z wyzwaniami, stresem i niepewnością.
Czym jest dla mnie psychologia? To dziedzina nauki, która dostarcza nam rzetelnej, opartej na faktach wiedzy. A ta wiedza przede wszystkim pozwala nam dotrzeć do samych siebie i zrozumieć wiele trudnych mechanizmów, które nami rządzą. Dzięki niej możemy uczyć się akceptować siebie takimi, jacy jesteśmy – z wszystkimi naszymi wadami i zaletami. Bo tak jak Brene Brown uważam, że: “To, na ile siebie znamy i rozumiemy, jest bardzo ważne, ale tak naprawdę, by móc żyć Autentycznie, musimy przede wszystkim siebie pokochać. I to właśnie jest najważniejsze.” Uczy także zrozumienia dla drugiego człowieka, bez oceniania i przyklejania sztywnych etykietek.